Konut sigortası evinizi ve ailenizi koruma altına alan en önemli sigortadır. Konut sigortaları evinizi yıkılmalardan, hırsızlıktan, terörden ve kazalardan korumayı amaçlayan bir sigorta çeşididir. Yeni gelen günün ne getireceği bilinmeyeceğinden konut sigortası yaşanabilecek risklere karşı size teminat altına alır. Evinizin bir teminat altında olduğunu bilmek evden uzaklaştığınız her an size güvende hissettir. Aylık taksitler ile evinizi sigorta altına alabilirsiniz. Bu sigortalar yıllık olarak yapılır. Her sene yenilenebilir. Uzun süre aynı sigorta şirketinden konut sigortası yapıyorsanız ödemelerde indirimler de söz konusu olacaktır.

Eviniz DASK ile güvence altında olabilir, ama zorunlu deprem sigortası tek başına evinizi korumaya yetmez. Depremin yanı sıra eviniz her gün hırsızlık, su basması, fırtına, yangın, vb. gibi birçok riskle karşı karşıyadır. Eviniz, evinizdeki kıymetli varlıklar ve eşyalar için konut sigortası da yaptırmalısınız.

Konut sigortası sahibi olmak için yapmanız gereken şey oldukça basit. Sigortacı Arılar'a online başvuruda bulunmanız yeterli. En iyi konut sigortası teklifini almak için hemen formu doldurarak talepte bulunabilirsiniz. Sigortacı Arılar'ın anlaşmalı olduğu Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerinin geniş ürün yelpazesi arasından ihtiyacınıza en uygun paketleri içeren karşılaştırmalı, size özel konut sigortası teklifini sadece bir form doldurarak alabilirsiniz.

Konut sigortası ile ilgili tüm detaylara sayfamızdan ulaşabilir ayrıca 0(542) 840 88 80 numaralı telefondan 7/24 bize sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Konut sigortası nedir?
Konut sigortası, sizi, ailenizi ve evinizi meydana gelebilecek birçok riske karşı teminat altına alan önemli bir üründür. Yangın, deprem, sel, fırtına, hırsızlık, yıkılma, kira kaybı ve daha birçok riske karşı evinizi ve eşyalarınızı güvence altına almak için konut sigortası sahibi olmalısınız. Bu poliçe ile eviniz için tam koruma sağlayabilirsiniz. Ailenizde huzur ve güvenlik içinde yaşamanız için geniş teminat içeren konut sigortası, tek poliçede çok sayıda riske karşı koruma sağlar.
Konut sigortası zorunlu mudur?
Konut sigortası zorunlu değildir, ancak hayatınız boyunca çalıştığınız kıymetlere gelecek zararlara karşı önemli bir ihtiyaçtır. Kanunen belirlenen limitler dahilinde deprem sonrasında yaşanan bina hasarlarını teminat altına alan zorunlu deprem sigortası DASK ile evinizi teminat altına alır. Ancak DASK sigortası, sadece deprem için belirli limitler dahilinde geçerli bir üründür. Evinizdeki kıymetli varlıklar ve eşyalar için zorunlu deprem sigortasının yanı sıra konut sigortası da yaptırmalısınız. Böylelikle eviniz hem deprem hem de diğer tüm risklere karşı kapsam altında olur.
Konut sigortası hakkında nasıl bilgi alırım?
Konut sigortası, geniş teminatlar sunan özel bir poliçedir. Dolayısıyla hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Ancak size sunulacak bilgilerin de size, ihtiyaçlarınıza ve konutunuza özel olması gerekmektedir. Konut sigortası hakkında bilgi almak için teklif formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Formu doldurduktan sonra size özel hazırlanmış olan sigorta teklifinizle beraber konut sigortası hakkında tüm bilgileri Sigortacı Kedi size verecek ve tüm sorularınızı cevaplayacaktır.
Konut sigortası nasıl yapılır?
Konut sigortası sahibi olmak için online başvuruda bulunmanız yeterlidir. En iyi konut sigortası teklifini almak için hemen Sigortacı Kediler'e başvurabilirsiniz. Sigortacı Kediler'in anlaşmalı olduğu Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerinin geniş ürün yelpazesi arasından ihtiyacınıza en uygun paketleri içeren karşılaştırmalı, size özel konut sigortası teklifini sadece bir form doldurarak alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için telefon numaramız: 0(312) 442 08 80
Konut sigortası ne işe yarar?
Yaşamımızda çok önemli bir yere sahip olan evimiz pek çok riskle karşı karşıya. İster hırsızlık, yangın gibi insan temelli faktörler olsun isterse deprem, fırtına, sel baskını gibi doğal faktörler olsun evimiz için ciddi tehdit oluşturmakta. Tüm bu risklere karşı evimizi, eşyalarımızı ve ailemizi güvence altına almanın en uygun yolu Konut Sigortası. Konut sigortası; yangın, sel-su baskını, fırtına, kara/hava/deniz taşıtları çarpması, dumanın yol açtığı zararlar, yer kayması, terör, kar ağırlığı ve civarınızda yaşanarak sizin için tehdit oluşturabilecek grev, lokavt, halk hareketleri ve kötü amaçlı eylemler gibi durumları kapsamı altına alır. Oluşabilecek tüm kayıplarınızı teminatlar dahilinde karşılar. Konut Sigortası kapsamında bunların yanı sıra Acil Durum Hizmetleri de sunulur, bu hizmetler:
 • Acil durumlarda faturalarınızın ödenmesi
 • Ferdi kaza
 • Konutunuzun korunması
 • Bir yakınınızın ciddi hastalığı ya da vefatı halinde ikametgahınıza dönüşünüzün sağlanması
 • Konutunuza tıbbi yardım desteğinin sağlanması
 • Cam Kırılması
 • Olası bir kaza durumunda konutunuza araç çarpması sonucu oluşacak hasarlar
 • Tesisatta meydana gelen arızalar
 • 16 yaşın altındaki çocukların, akrabaların yanına refakatçi eşliğinde nakli danışmanlık hizmetleri
 • Yangın ve patlamada mali sorumluluk
 • Elektrik hasarları
Sigortacı Kedi olarak, sizi dinler ve ihtiyaç duyduğunuz tüm ek teminatları sizinle birlikte belirleyerek size en uygun ve geniş kapsamlı konut sigortası teklifini hazırlarız. Türkiye’nin en güvenilir sigorta şirketleri arasından size en cazip teklifi sunarız. Size özel hazırlanacak teklifi almak için hemen formu doldurun. Ayrıca, 0(312) 442 08 80 numaralı telefonu 7/24 arayarak da bize sorularınızı yöneltebilir, teklif talebinde bulunabilirsiniz.